Činnost

Bezpečnostní systémy

Zabezpečovací systémyPožární systémyKamerové systémy

Komunikační systémy

Datové sítěTelekomunikace

Identifikační systémy

Docházka

Doplňkové služby

Tepelná čerpadlaKlimatizaceJednotný čas

spolehlivá firma Poláček Martin - KOMplus (Liberec) - idatabaze.cz Bezpečnostní, zabezpečovací systémy (alarmy) - idatabaze.cz důvěryhodná firma 2015

Klimatizace

Klimatizace Panasonic

Na trhu jsou nyní k dostání klimatizace v různých provedeních a od různých výrobců. Nejběžnější typy pro bytové jednotky a kanceláře jsou dělené klimatizace (tzv. splitové klimatizace), které jsou nejúčinnější, nejkomfortnější a také nejspolehlivější. Tyto klimatizace se dále dělí do dvou zakladních provedení: tzv. Single-Split s 1 venkovní a 1 vnitřní jednotkou nebo tzv. Multi-Split s 1 venkovní a 2-5 vnitřními jednotkami. Dalšími typy jsou například mobilní klimatizace nebo okenní klimatizace.

Klimatizace je zpravidla výrazným doplňkem interiéru, nevybírá se jen podle ceny a výkonu, ale i podle vzhledu. Dalším rozhodujícím kritériem jsou funkce, které rozšiřují variabilitu použití klimatizace, např. systém čištění vzduchu nebo možnost přitápění v chladném období.

Panasonic dodává nejúspornější klimatizace s řízenými otáčkami kompresoru, tzv. invertor, což zajišťuje až 64% úsporu energie při topení a 50% úsporu energie při chlazení.

Zákazníci si mohou vybrat z několika vzhledově a funkčně rozdílných modelových řad. Nejvyšší modelová řada ETHEREA v bílé barvě nebo nabízí atraktivní design a komfortní funkce - aktivní čistička vzduchu (technologie nanoe-g), jemná regulace zamezující rychlému poklesu vlhkosti vzduchu v místnosti, čidlo ECONAVI pro optimalizaci provozu a úsporu energie a tichý provoz s hlučností pouze 20dB.

Druhá tzv. standardní řada se liší menším množstvím nadstandardních funkcí. Tato modelová řada nemá aktivní čističku vzduchu, ale je vybavena antialergickým filtrem Alleru-Buster pro zachycení virů, bakterií a plísní.

V bytech a kancelářích jsou nejčastěji používané klimatizace s nástěnnými vnitřními jednotkami, které jsou cenově nejdostupnější. Jestliže nelze z technických nebo estetických důvodů nástěnná jednotka použít, můžete zvolit kazetovou jednotku, která se umísťuje do stropního podhledu. Další alternativou může být konzolový model.

Výkon je základní parametr při výběru klimatizace. Mezi parametry, které nejvíce ovlivňují výkon klimatizace, patří velikost místnosti, velikost a orientace oken, zateplení a výkon elektrických spotřebičů.

 

1.Kompaktní klimatizace

V jednom zařízení je kompresor, kondenzátor a výměník.

Tyto systémy lze rozdělit do 2 základních kategorií:

a) Mobilní klimatizace

Výhody: levné pořízení, možnost přesouvání jednotky
Nevýhody: hlučnější provoz, nižší účinnost, vyžadují vyvedení teplého vzduchu ven mimo klimatizovanou místnost (obvykle hadicí).

b) Okenní klimatizace - instaluje se do okna nebo skrz zeď

Výhody: snadná instalace. 
Nevýhody: hlučnější provoz.

 

2. Dělená (split) klimatizace

Systém se skládá z venkovní a vnitřní jednotky, propojených mezi sebou potrubím, kterým proudí chladící médium. Díky tomuto dělenému principu provedení odpadají nevýhody s hlukem v klimatizované místnosti. Další výhodou například oproti mobilním klimatizacím je distribuce chladného vzduchu do klimatizované místnosti pod stropem, čímž nedochází k nepříjemnému ofukování osob v pracovní zóně studeným vzduchem. Jedná se dnes o nejčastěji používaný typ klimatizace. 
Vnitřní jednotka se skládá z tichého ventilátoru (20-49 dB(A)), chladiče (výparník) a filtru vzduchu, bývá zavěšena v místnosti na zdi, pod oknem, nade dveřmi, v mezistropu atp. Venkovní jednotka (kondenzační) - obsahuje kompresor, ventilátor a kondenzátor (výměník). Venkovní jednotku umísťujeme na střechu, na fasádu na konzole pod okna, na dvůr atp. Její hlučnost je od 45 dB(A) podle chladícího výkonu. Venkovní a vnitřní jednotky se spojují dvojicí měděného izolovaného potrubí o průměru 6 až 16 mm. Společně s potrubím se vede elektrický napájecí a komunikační kabel.

Výhody: tichý provoz, vysoká účinnost, možnost chlazení i vytápění. 
Nevýhody: složitější a dražší instalace.

Dále se dělí na:

Single-Split: 1 venkovní + 1 vnitřní

Multi-Split: obdoba Single-split systému, jen s tím rozdílem, že více vnitřních jednotek (2-4) je připojeno na jednu venkovní společnou jednotku. Výhodou jsou levnější provozní náklady až o 36% oproti Single-Splitu.

 

Certifikáty

Partneři a výrobci


Kde nás najdete

Kde nás najdete

Sídlo a provozovna:
Kokonínská 873/1
466 01 Jablonec nad Nisou

Provozovna:
Kokonínská 873/1,
466 01 Jablonec nad Nisou

Kontaktní údaje:
Tel.: 777 774 157
E-mail: info@komplus.cz

ÚVOD
NOVINKY
CENÍK

HISTORIE
REFERENCE
KONTAKTY