Činnost

Bezpečnostní systémy

Zabezpečovací systémyPožární systémyKamerové systémy

Komunikační systémy

Datové sítěTelekomunikace

Identifikační systémy

Docházka

Doplňkové služby

Tepelná čerpadlaKlimatizaceJednotný čas

spolehlivá firma Poláček Martin - KOMplus (Liberec) - idatabaze.cz Bezpečnostní, zabezpečovací systémy (alarmy) - idatabaze.cz důvěryhodná firma 2015

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla Panasonic

Systém tepelného čerpadla vzduch-voda využívá tepelnou energii venkovního vzduchu na vytápění nebo chlazení domu a ohřev teplé užitkové vody. Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea tedy využívají k vytápění nebo chlazení energii, která vás nic nestojí.Elektrickou energii potřebují jen k pohonu kompresoru, řídicí elektroniky, oběhových čerpadel a v případě velmi nízké venkovní teploty pro topné těleso. Výsledkem je vysoká účinnost a opravdová úspora energie. Vysoce účinné topení Aquarea - tepelné čerpadlo představuje až 78% úsporu topných nákladů oproti elektrickému vytápění.

Základní rozdělení tepelných čerpadel:
Dělený (splitový) systém
 , který se skládá z venkovní jednotky a hydraulického modulu umístěného v nějaké provozní místnosti nebo garáži. V této konfiguraci je zapotřebí potrubí přepravující chladicí médium mezi oběma jednotkami, ale systém se do rodinného domu snadno integruje.
Systém s jednou jednotkou (monoblok)
 . Je tvořen pouze venkovní jednotkou. Instalace nepotřebuje potrubí chladicí kapaliny a připojí se jen na systém topení.
Tepelná čerpadla Panasonic se dodávají ve verzi pouze topení nebo topení s chlazením. Dále si můžete vybrat jednofázovou (230V) nebo třífázovou (400V) variantu.

 
Tepelná čerpadla Panasonic.

Tepelná čerpadla Aquarea High Connectivity – nejširší nabídka od 3 kW do 16kW. Pro dům s nízkoteplotními radiátory nebo podlahovým vytápěním je dobrým řešením naše tepelné čerpadlo Aquarea High Connectivity. Toto řešení může fungovat jako samostatná jednotka, nebo je lze zkombinovat s dalším zdrojem tepla (plynový kotel, kotel na fosilní paliva apod.). Toto řešení má nejlepší poměr tepelného výkonu a účinnosti (COP až 4,74).

Tepelná čerpadla T-CAP – stálý tepelný výkon i při -15°C. Pokud je nejdůležitějším aspektem udržet jmenovitý výkon i při teplotách -7 °C nebo -15 °C, zvolte tato tepelná čerpadla, která zaručují, že bude vždy k dispozici dostatečný výkon pro vytápění domu bez pomoci externího kotle i při mimořádně nízkých teplotách. Tepelná čerpadla Aquarea T-CAP mají vždy vysokou účinnost a vysoký topný výkon i při mimořádně nízkých teplotách. S tepelným čerpadlem Panasonic Aquarea T-CAP vždy dosáhnete vysokých úspor.

Vysokoteplotní tepelná čerpadla HT - teplota výstupní vody až 65 °C. Pro dům s vysokoteplotními radiátory je zřejmě nejvhodnější vysokoteplotní tepelné čerpadlo Aquarea High Temperature, protože Aquarea HT dodává výstupní vodu o teplotě až 65 °C. Tepelná čerpadla Aquarea HT dokáží ohřívat vodu v systému na teplotu 65 °C pouze pomocí kompresoru tepelného čerpadla!

 

Tepelná čerpadla Aquarea vzduch-voda. Jak to funguje?

Tepelné čerpadlo vzduch-voda

Systém Aquarea tedy využívá k vytápění a chlazení energii, která vás nic nestojí. Elektrickou energii potřebuje jen k pohonu kompresoru, řídicí elektroniky, čerpadel a v případě velmi nízké venkovní teploty pro topné těleso. Výsledkem je vysoká účinnost a opravdová úspora energie.

Tepelných čerpadel je několik typů:

Dělený (splitový) systém
Skládá se z venkovní jednotky a hydraulického modulu, zpravidla umístěných v nějaké provozní místnosti nebo garáži. V této konfiguraci je zapotřebí potrubí přepravující chladicí médium mezi oběma jednotkami, ale systém se snadno do rodinného domu integruje a lze jej připojit např. k existujícímu zásobníku teplé vody.

Systém s jednou jednotkou (monoblok)
Je tvořen pouze venkovní jednotkou. Instalace nepotřebuje potrubí chladicí kapaliny a připojí se jen na systém topení. Tento systém se tedy snáze instaluje, má však větší nároky na venkovní prostor.

Popis činnosti

Venkovní jednotka zachytává volnou energii z venkovního vzduchu a přenáší ji do domu prostřednictvím hydraulického modulu. Tyto volné kalorie jsou přenášeny do hydraulického modulu pomocí chladicího plynu šetrného k životnímu prostředí s vysokým koeficientem tepelné výměny (R410A).

Prostřednictvím hydraulického modulu s ovládacím panelem lze teplotu v domě ovládat a účinně zvyšovat na maximální hodnotu. Má tepelný výměník, který přenáší kalorie obsažené v chladicím médiu přicházejícím z venkovní jednotky do vody používané pro vytápění domu a ohřev vody.

Hydraulický modul řídí priority týkající se topení a výroby teplé vody. Rovněž je vybaven filtrem zachycujícím částice větší než 400 μm. Tento hydraulický modul se nachází v domě (v případě děleného systému), nebo venku (v případě systému s jednou jednotkou).

V zásobníku na teplou užitkovou vodu (TUV) se pomocí tepelného čerpadla ohřívá voda na mytí. Zásobník má nádrž vyrobenou z nerezové oceli nebo je smaltovaný, což zaručuje jeho velmi dlouhou životnost. Rovněž je vybaven 3 kW článkem, který zaručuje maximální pohodlí v případě velmi nízkých venkovních teplot. Ohřívač umístěný v horní části zaručuje maximální účinnost a rychlejší ohřívání. Zásobník TUV je dodáván s trojcestným ventilem pro připojení do okruhu tepelného čerpadla.

Další volitelné prvky (nedodává společnost Panasonic):
- Pokojový termostat, který lze připojit k systému Aquarea, aby se zajistily optimální tepelné podmínky v místnosti.
- Solární sada pro připojení solárních panelů za účelem dosažení ještě vyšší účinnosti.

 

Snadné programování ovládacího panelu

Teplota primárního okruhu je řízena na základě venkovní teploty - ekvitermní regulace.
Teplota primárního okruhu se určí dle instalovaného typu topného systému.
Dále zvolíte typ operace, kterou potřebujete: prioritu topení nebo prioritu ohřevu teplé vody.

Nastavení teplotní křivky

 

Certifikáty

Partneři a výrobci


Kde nás najdete

Kde nás najdete

Sídlo a provozovna:
Kokonínská 873/1
466 01 Jablonec nad Nisou

Provozovna:
Kokonínská 873/1,
466 01 Jablonec nad Nisou

Kontaktní údaje:
Tel.: 777 774 157
E-mail: info@komplus.cz

ÚVOD
NOVINKY
CENÍK

HISTORIE
REFERENCE
KONTAKTY